Pozostałe

Piaskowanie zębów

Off 5

Dzieci panicznie boją się odwiedzać gabinety dentystyczne. W kolosalnej mierze jest to spowodowane przekonaniem, ze leczenie zębów jest bolesne. Dzisiejsza stomatologia dziecięca jest niezwykle rozwinięta, standardy żądań poszły w górę i choroby zębów, przyzębia i jamy ustnej dzieci wolno kurować bezboleśnie. Niewątpliwie to, czy zaistnieje konieczność borowania, a w najgorszym przypadku wyrwania zęba, zależy od rodzicieli. Już wieku niemowlęcym rodziciele powinni pucować jamę ustną dziecka wacikiem zwilżonym wodą. W okresie ząbkowania powinni pamiętać o czyszczeniu ząbków szczoteczka nałożoną na palec. A kiedy tak właściwie niemowlę będzie umiało trzymać szczoteczkę, wolno uczyć samoistnego mycia ząbków. To przykre nawet, jeśli dziecko szczotkuje zęby doskonale i systematycznie, bezkonkurencyjny jest dentysta. Zaleca się pierwsza wizytę około roczku malucha. Większość niemowlaków ma już wtenczas mnóstwo ząbków mlecznych. Stomatolog oceni, czy ząbki wyrastają odpowiednio oraz czy w przyszłości nie powstanie wada zgryzu. Jeśli jest takie podejrzenie, dentyści, zalecają przeważnie odzwyczajenie od smoczka. Pierwsza wizyta nie należy do najtrudniejszy, bowiem dziecko jeszcze niedużo rozumie. Później rozpoczynają się schodki. W gabinetach stomatologicznych, przede wszystkim prywatnych, użytkuje się rozmaite sposoby, żeby w czasie leczenia potomka umilić mu czas – sprawdź odbudowa zęba. Zakłada się ekrany TV nad fotelem, żeby dziecko zdołało oglądać bajki (nawet może sobie wybrać ulubioną). Na domiar tego dzieci bawią się zabawkami, jakich jest sporo.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Budowa eleganckiego domu drewnianego

    Domy drewniane niejako odeszły w naszym kraju do lamusa, chociaż przecież przed wojną były naprawdę rozpowszechnione. Jednakże nie można myśleć, że nie rośnie w Polsce z roku na rok ilość domów drewnianych. W końcu naprawdę nie jest powiedziane, że domy drewniane są złe, choćby z tej przyczyny, że najzwyczajniej pogoda w naszym kraju zmienną jest….

  • Gdzie można zrobić tanie zakupy do swojego domu?

    Prawda jest taka, że jeśli człowiek chce lepiej żyć, mowa akurat w tym momencie o dobrach materialnych, przede wszystkim musi brać pod uwagę wyłącznie takie oferty sklepów, które są faktycznie atrakcyjne. Pod każdym względem. Przecież jeśli planujemy zakupić np. odkurzacz centralny, czymś niezwykle istotnym jest to, aby po prostu szczegółowo zaznajomić się z ofertami wszelakich…

Artykuły: